Körhúzás

Sok kérdést kaptunk arról, hogyan kell rituálézni, sőt "recepteket" kérnek rituálékhoz. Néhány ilyen Wicca rituálé "receptjét" szeretném megosztani, kezdve a kör megnyitásával. Először is kijelenteném, hogy több formája is van ennek, és nem mondhatjuk, hogy bármelyik "korrektebb", mint a másik. Talán az is jelentős, milyen "tradícióhoz" tartozol, de a legfontosabb, hogy azt használd, ami neked a legjobban működik neked.

Szintén fontos, hogy mikor könyvekben olvasol ezekről a dolgokról, gyakran írják, hogy ezt és ezt tedd, vagy azt és azt használd, de nem minden szükséges egyformán, csak megerősíti az egészet. Ha arra vártam volna, hogy minden "mágikus fegyverem" és eszközöm meglegyen, egész életemben egyetlen rituálét nem végeztem volna (vagy legalább is igen idős koromig nem). De bizonyos dolgok mégis fontosabbak. Ha csak lehet, mindig van víz és só az oltáromon.

Általában az Athamét (a boszorkány fekete nyelű kését) használjuk a kör meghúzásához, de használhatsz botot, vagy pálcát, de két ujj is megteszi!

Egy rituálé bemutatásánál az első, amit teszünk, hogy "szent teret" alakítunk ki, olyat, mely megtisztíttatott, védve van, és megfelelő az isteni erőkkel való találkozásra.

Ezt végezheted olyan egyszerűen, vagy összetetten, ahogy csak akarod - a szándék a legfontosabb dolog!

De hogy a legjobb hatást érdel, jó ötlet olyan módon végezni, hogy érezd, ez gyökeresen más, mint a hétköznapi dolgaid. Ezért sok boszorkány szívesen zuhanyzik, vagy fürdik előtte, hogy szimbolikusan megtisztítsák magukat, majd olyan ruhát öltenek, mely eltér a hétköznapi öltözetüktől; vagy akár levetkőznek, és "égbe öltözve" végzik a rituálét. Az órádat is vedd le, mert mikor a körbe lépsz, a hétköznapitól eltérő idő-dimenziókban fogsz mozogni.

Általában északra teszünk egy oltárt (bár egyeseknél ez középen van) - és az Istennő iránya. Az oltárra gyakran tesszük az Istennő és az Isten jelképeit (pl. kicsi szobrokat, vagy egy kagylót és fenyőtobozt / követ, de bármi megfelel, ami neked tetszik). Gyakoriak a négy elem szimbólumai is: egy tál víz, füstölő, gyertyák, pentákulum, vagy egy tál föld, só.

Gyakran díszítjük oltárunkat virágokkal, levelekkel, bogyós ágakkal, évszaktól függően. A mi covenünkben a legtöbben az athaméjukat is az oltárra teszik, mikor nem használják; vagy kristályokat, esetleg más tárgyakat, amiket fel akarnak tölteni / szentelni, így az oltár gyakran túl kicsi, bármekkorát is állítunk fel (mind kőimádók vagyunk). Az oltárra, vagy közvetlen közelébe teszünk egy puhár bort és néhány süteményt is (ha ez nincs, azt használunk, ami van, pl. vizet / teát és kenyeret)

A körön emellett minden égtáj irányát egy-egy gyertyával jelöljük meg (a kör kerületén).

Ha lehetséges, középen tüzet gyújtunk, de beltéri rituálé esetén egy lábas is megfelel, benne gyertyával (Amikor egyedül dolgozom, egy kis kendőt teszek középre egy kristállyal, mellé teszek egy gyertyát, és / vagy néhány virágot, füstölőt, és ez az oltáram - mindenki megtalálja a személyes munkamódszerét)

Ezt tehetjük például a következő módon:

Tartsd a tőrödet a víz fölé, és mondj valami ehhez hasonlót:

- Hatalmas Anya, áldd meg ezen vizet, hogy segítsen szolgálatodra megtisztítani ezt a kört.

Majd tartsd a tőrödet a só fölé, és ilyesmit mondj:

- Hatalmas Anya, áldd meg a földnek ezen sóját, ahogy a fájdalom is megtisztítja a lelket.

Aztán keverj sóból a vízbe, és mondj ehhez hasonlót:

- Emlékezz, ahogy a só megtisztítja a vizet, úgy tisztítja meg a fájdalom a lelket.

Fogd a sóval és vízzel telt edényt magad előtt és mondd ezt:

- Üdvözöllek benneteket ezen Föld hatalmával, egyesített só és víz. Hívlak titeket örömmel és tisztelettel, hogy megtisztítsátok eme kört.

Majd menj deosil (az óramutató járásával megegyező) irányba, és hintsd meg a kör szélét (északon kezdve). Általában a jelenlevőket is meg szoktuk tisztítani a vízzel (nő a férfit, férfi a nőt, vagy ha egyedül vagy, magadat). Ezt megteheted úgy, hogy meghinted őket, vagy a homlokukra kensz belőle.

Ezután járj körbe a füstölővel (nyugodtan emeld fel a füstölőtartót a négy égtájnál), majd tisztítsd meg a jelenlevőket és magadat úgy, ahogy a vízzel tetted (tartsd a füstölőt eléjük, és legyezd rájuk a füstjét).

Ezután meghúzod a kört (végigsétálsz a kör peremén, és megrajzolod a tőröddel, pálcáddal, vagy ujjaiddal a kör vonalát). Északon kezded, de keletig ne szólj semmit, míg keletre nem érsz (szimbolikusan északon / télen az Istennő és az Isten láthatatlan, mindketten az alvilágban vannak). Felemelheted a kezed egy kicsit ott, ahol nyílást akarsz hagyni a körön (ahol ki- és belépsz a körbe, mikor szükség van rá), északkeleten, vagy ahol a hely megkívánja.

Például mondhatod ezt:

- Hívlak, ó erőnek köre, hogy a szeretet, béke és öröm találkozóhelye légy, védelem minden rosszakarat ellen. Határvonal az emberek világa és a Hatalmasok erejének birodalmai közt, védett hely az erőnek, melyet közepedben felébresztünk, amiért megáldalak és felszentellek téged .............. és .................. (Istennő és Isten) nevében.

Amikor a kört meghúztad, az határt képez, láthatót, vagy láthatatlant, mint egy fal, amin nem lesz könnyű átlépni. Ha el kell hagynod a kört, miután meg lett húzva, szimbolikusan átjárót nyitsz rajta, majd miután visszatértél, bezárod.

Ezt a négy elemi őrző megidézése követi. Keleten kezded, és északon fejezed be. Hívhatod az őrzőket névtelenül, vagy meg is személyesítheted őket.

Állj a kör kerületére a keletet jelző gyertya mellé, és mondj valami ilyet:

- Megidézlek téged, kelet (dél, nyugat, észak) hatalmas őrzője, a levegő (tűz, víz, föld) elem uralkodója, és hívlak, hogy őrizd ezen kört, és légy tanúja rituáléinknak. Üdvözlünk!

Ezek után a Boszorkányrúnát szoktuk mondani, majd körbetáncolunk a kör körül kézenfogva és kántálva, ezzel erőkúpot emelve.

Utánna meghívjuk az Istennőt és az Istent, és meghívjuk őket körünkbe. Általában papnő hívja az Istent és pap az Istennőt (Sabbattól és a célunktól függően különböző istenneveket használhatunk). Természetesen hívhatjuk őket közös énekkel / tánccal / dobolással is.

Minden Wicca találkozó állandó és fontos eleme a lakoma. Az élettet és halált és az isteneket és magunkat ünnepeljük.

Amikor befejeződik a Sabbat rituálé, vagy befejezted a munkát, itt az ideje a süteménynek és bornak. Természetesen bármit mondhatsz, mikor megáldod a süteményt és bort. A bor fel kell, hogy emelje az elmét, és az étel meg kell erősítse a testet.

A sütemény és bor megáldása a férfias és nőies egyesülését szimbolizálja.

Ha egy pár vagytok, a pap fogja a kelyhet a borral. A papnő fogja az athamét a tenyerei közt, belemártja a hegyét a kehelybe és így szól:

- Áldja meg az Istennő és az Isten ezt a bort / italt hogy örömet hozzon és emelje fel lelkünket.

Ezután a pap felemeli a süteményes tálat a papnő elé, és így szól:

- Áldja meg az Istennő ezen süteményeket / ételt hogy erőt és egészséget adjon tesünknek.

A papnő megérint minden süteményt az athaméja hegyével.

Csókkal adják körbe a bort és süteményt. A lakoma közben általában éneklünk, dobolunk, táncolunk.

Mikor itt az ideje a kört befejezni, ismét körbemegyünk az őrzőkhöz. Számomra az a természetes, hogy widdershins (az óramutató járásával ellentétesen) tegyem (szintén északon kezdem), de sokan teszik deosil.

Ezután mondj valami ilyet:

- Észak (nyugat, dél, kelet), köszönjük, hogy jöttetek és őriztétek körünket. Köszönjük, és jó utat.

Ezután gyakran azt mondjuk:

- A kör nyitva, de nem megtörvé. Legyetek bölcsek, és áldottak, és szeretettel látunk legközelebb is!

Természetesen ebből mindent egyedül is meg tudsz tenni.

Ha több ember van a körben, általában egy papnő végzi a "víz és só" (női elemek) rítusát, és a pap jár körbe a férfias elemeket jelképező füstölőt és gyertyát. Gyakran a pap hívja meg az őrzőket, és néha a papnő mőgé áll és közben felemeli az elem jelképét. De ha van nő a körben, mindig ő húzza meg azt. Ennek ellenére úgy gondolom, mindenkinek ki kell próbálni midnent, és mindenkinek meg kell tudnia húzni a saját körét! Nincs szabály arra sem, hogy mindent az itt leírtak szerint kéne tenni, ez csak egy módszer rá.

Gyakran leülünk együtt és meditálunk, mielőtt megfognánk egymás kezét. Megnyitjuk a csakráinkat, és mikor ez megtörtént, a szívcsakránkból a bal oldalunkon levő felé energiát küldünk, a jobb oldalon állótól pedig fogadjuk azt. Ez a közösség érzését erősíti. Ezen túl a csakranyitást a sikeres munka előfeltételének tartom.

U.i.: Emlékezz, bármikor, bárhol tudsz az elmédben kört húzni.

Sok szerencsét, és Légy Áldott!

2023©Artemisia Wicca Kör